6 różnych memory obrazkowych

Witam serdecznie!

Dzisiaj mam dla Was grę uwielbianą przez dzieci (a przynajmniej przez te dzieci, które ja znam :D) - memory obrazkowe. Myślę, że każdy tę grę zna - polega ona na odnajdywaniu par takich samych obrazków. Dzięki niej dzieci ćwiczą swoją pamięć, koncentrację i spostrzegawczość, poprawiają refleks i małą motorykę. Ogromnym plusem tej gry jest również to, że ma proste, łatwe do zrozumienia zasady, a więc można wykorzystać ją już z najmłodszymi dziećmi.

Przygotowałam 6 różnych zestawów memory do pobrania w pliku PDF - z dinozaurami, pojazdami, księżniczkami, pieskami, zwierzętami, owocami. Myślę, że z takim wyborem trafimy w gust większości dzieci ;) Każdy zestaw składa się z 9 kart - czyli drukujemy stronę dwa razy, by uzyskać 9 par. Jeśli chcecie wprowadzić grę po raz pierwszy u najmłodszych dzieci, możecie wykorzystać na początek np. 3 pary obrazków. A jeśli chcecie trochę "utrudnić" grę starszakom, możecie pomieszać kilka różnych zestawów :) Zapraszam do korzystania!

Naciśnij na wybrany obrazek poniżej, aby pobrać.


     

     

     


Materiały służą wyłącznie do użytku niekomercyjnego.
Jeśli chcesz je rozpowszechniać, dodaj odnośnik do mojego bloga.

Do tworzenia gier korzystałam z zasobów Freepik i Pixabay.2 komentarze:

  1. Świetnie zapowiadająca się pomoc dydaktyczna, od dzisiaj zaczniemy zabawy :) Serdecznie dziękuję za możliwość skorzystania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za piękne wykonanie i udostępnienie. Na pewno skorzystam. Pozdrawiam serdecznie. Anetta

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...